תכירו אותי

רפאל יהלום

מי אני:

נעים מאוד, קוראים לי רפי יהלום, ואני יכול לומר לכם שאפילו הרופאים היו בהלם מהסיפור שלי ובפרט שהוא התרחש כשהייתי בן 66. הרופא שלי המליץ לי רק על ניתוח מסובך ותרופות שקירבו עוד יותר את המוות שלי. אבל תודה לאל מתוך המקום הנמוך הזה הצלחתי להתרומם עד שבגיל 67 חזרתי להרגיש כבן 30..

אבל יותר מזה, ב-10 שנים שעברו מאז עזרתי ליותר מ-500 נשים וגברים לחזור לחיים מלאים בעזרת  נוסחת "בחזרה לחיים" שפיתחתי אז איך הפכתי מקשיש חולה ונוטה למות בן 66,לצעיר נמרץ ורענן שמרגיש כמו בן 30… למרות שאני היום בן 75?

הסיפור שלי:

זה היה בשנת 2012… הייתי בשפל בריאותי מזעזע כל כך, שהייתי בטוח שאני הולך למות תוך כמה חודשים.

והכי גרוע – לא ידעתי מה הסיבה לכך. לא היה לי סרטן, מחלות לב, או סכרת חלילה. ועדיין – הייתי לוקח כל יום 4 תרופות נגד שורת בעיות רפואיות שמיררו לי את החיים.

הרגשתי שהגוף שלי עומד לקרוס בכל יום… ולא ידעתי למה. עד שיום אחד, קרה הדבר ממנו חששתי מכל… אני יושב בבית ופתאום… אני מתחיל להרגיש כאבים אדירים בכתפיים.

 מיד הלכתי לרופא הפרטי שלי, שפסק בהחלטיות:

"אתה צריך ללכת לניתוח. ניתוח שישבית אותך לחצי שנה ואחריו יש סיכוי לא רע שתחזור לתפקד שוב"

אך קיים סיכוי שאני אשאר סיעודי, מכיוון שחצי שנה מבלי לזוז יותר מדי תגרום לגוף שלי להתנוון, להחליש את השרירים ולפתח מחלות.

 בפועל, הבנתי שמה שהוא אמר לי היה:

אתה הולך ללמוד איך זה מרגיש להיות סיעודי… ממש כמו שתהיה עוד 10 שנים לצמיתות אם לא תשנה את דרכיך.

 הרגשתי שאני נקלע לתוך סיוט…  סיוט שידעתי שאני חייב להחלץ ממנו.

 התחלתי לחפש פתרון נואש למצב שלי, פתרון שיציל אותי מהצורך ללכת לניתוח.  בדרך לא דרך, מצאתי את הפתרון בסיפור של פרופסור אבי עורי, מומחה למחלות קליניות.

הפרופסור חווה אותו מצב רפואי כמו שלי – אבל התמודד איתו אחרת לגמרי… במקום לקחת עוד ועוד תרופות?  הפרופסור התחיל ליישם את ההמלצות של מנהל המעבדות בבי"ח שהתייעץ איתו בעקבות הריאיון הזה, החלטתי שגם אני עושה שינוי דרסטי באורח החיים שלי.

התחלתי להתבסס על עקרונות של רפואה טבעית שגיליתי, ולקחת סיכון – ולהתחיל להפחית את מינוני התרופות שלי.

הרופא שלי אמר שאני משוגע, אבל הבנתי שאני מוכן למות ולא לסבול מהתרופות, ולא ללכת לניתוח.אבל הנה החלק המפתיע:אבל הנה החלק המפתיע:

אחרי ש"נגמלתי" מהתרופות, ויישמתי את עקרונות הבריאות הטבעית לא רק שלא הפכתי לסיעודי, אלא קרו כמה דברים מפתיעים…

* תוך 3 חודשים נעלמו הכאבים בכתפיים…

* תוך 10 חודשים התחלתי לעשות ספורט שבחיים שלי לא הייתי מסוגל

 * ואחרי 12 חודשים –   ניגשתי לעשות בדיקת דם 

   שהשאירה את הרופאים שלי המומים…

״לא ייאמן רפי, המדדים שלך מראים נתונים של ׳ילד׳ בן 25!״

באותו יום, קצת אחרי יום ההולדת 67 שלי, הבנתי שעליתי על משהו מיוחד. הבנתי שאנחנו לא חייבים להשתמש בתרופות או לבצע ניתוחים כדי לשמור על הבריאות שלנו…

במקום כל זה מצאתי פתרון טבעי ועכשיו גם אתם יכולים

דילוג לתוכן